تبلیغات

العبادی: انتخابات در موعد مقرر برگزار می‌شود

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد که انتخابات پارلمانی باید در موعد مقرر برگزار شود. او همچنین از وجود ارتباط میان دولت فدرال و دستگاه‌های امنیتی اقلیم کردستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود گفت: ما با دستگاه‌های امنیتی در اقلیم کردستان عراق در ارتباط هستیم و از آن‌ها برای حضور در نشست‌های بغداد دعوت می‌کنیم.

وی افزود: درآمدهای ما از گمرک طی مدت کمی به سه برابر رسیده است. می‌توان از درآمدهای صادرات نفت از اقلیم کردستان حقوق کارمندان اقلیم را پرداخت کرد. اقلیم کردستان مدعی است که تعداد کارمندانش معادل نیمی از کارمندان در کل عراق است.

العبادی تأکید کرد: ما پرداخت حقوق به کارمندان بخش منابع آبی را آغاز کرده‌ایم و به بررسی دقیق حقوق کارمندان بخش آموزش و بهداشت پرداخته‌ایم. وزارت دارایی را مکلف به بررسی دقیق حقوق تمامی کارمندان کرده‌ایم.

حیدر العبادی تأکید کرد: دولت به اصول قانون اساسی و برگزاری انتخابات در موعد مشخص خود پایبند است و کمیته عالی انتخابات آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای استان‌ها در یک روز اعلام کرده است.

وی گفت: هیئت سازمان ملل نمی‌تواند پروژه‌های آشتی را خارج از عراق مطرح کند. این هیئت باید به قوانین عراق پایبند باشد.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار