تبلیغات

تولید ۲۵ خودروی سواری و تجاری در ایران متوقف شد

اسفندماه سال گذشته بود که سازمان ملی استاندارد ایران از افزایش تعداد استانداردهای خودرویی از ۵۵ به ۸۵ مورد خبر داد. با اجرای مرحله ی اول استانداردهای اجباری خودرو که از ابتدای دی‌ ماه امسال کلید خورد، تولید ۲۵ مدل سواری سبک و سنگین جاده‌ای متوقف شد.

براساس زمان‌ بندی صورت‌گرفته، باید تا ابتدای دی ماه امسال ۶۱ مورد استاندارد خودرویی اجرا می شد و پس از آن تا ابتدای تیرماه سال ۱۳۹۷ دو مورد به ۶۱ استاندارد قبلی اضافه و در نهایت با اضافه شدن ۲۲ مورد استاندارد خودرویی دیگر تا دیماه سال ۱۳۹۷، تعداد استانداردهای اجباری خودروهای سواری به ۸۵ مورد افزایش یابد.

طبق این تصمیم اعلام شد اگر خودرویی نتواند تا ابتدای دی ماه امسال، ۶۱ مورد استاندارد تعیین شده را رعایت کند، در اولین مرحله از اجرای مصوبه مربوطه با توقف خط تولید مواجه می‌شود.

توقف خودروهای بدون استاندارد

توقف خودروهای بدون استاندارد
بنابراین با شروع اجرای استانداردهای جدید تأیید نوع خودرو، تولید تعدادی از خودروهایی که نتوانستند الزامات استانداردهای اجباری مربوطه را رعایت کنند خاتمه یافت و از این پس شاهد تولید این خودروها نخواهیم بود تا تولید ۲۵ مدل خودروی سواری و سنگین، با توجه به عدم امکان انطباق آن‌ها با استانداردهای اجباری، متوقف شود که خودروهای سواری MVM 315 سدان، MVM 550، تیگو ۵، سایپا ۱۳۱ و سایپا ۱۳۲ دوگانه سوز، سایپا ۱۴۱ بنزینی و دوگانه سوز، آریو ۱۵۰۰، پژو پارس با موتور XUM، وانت تک کابین و دو کابین مزدا و کارا ۱۷۰۰(بنزینی و دوگانه سوز)، آسا بسترن B 50F، لیفان ۶۲۰، لیفان X50، لیفان X60، جک J5، هیوندای i10 و برخی از خودروهای سنگین جاده‌ای از این دسته می باشند.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار