تبلیغات

معرفی برترین داستان‌نویسان رضوی جشنواره قصه‌گویی

معرفی برترین داستان‌نویسان رضوی جشنواره قصه‌گوییبه گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  برگزیدگان بخش داستان‌نویسی رضوی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

بر اساس خبر رسیده، هیئت داوران این جشنواره سه اثر را به عنوان برگزیده و هشت اثر را به عنوان تقدیری معرفی کردند.

بر این اساس، مرضیه فعله‌گری با داستان «می‌فهمی لیلا؟» و معصومه کریمی با داستان «اینجا همه زائریم» هر دو از استان همدان و آسیه رحمتی با داستان «زیر نور خورشید» از استان خوزستان به عنوان سه برگزیده‌ اصلی شناخته شدند. آثار این نویسندگان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر خواهد شد.

هیئت داوران همچنین با توجه به سطح کیفی داستان‌های ارائه‌شده، هشت داستان را برای چاپ در کتاب جشنواره انتخاب و معرفی کردند. لوح تقدیر و یک نسخه از کتاب جشنواره برای این تقدیرشدگان ارسال خواهد شد.

بر همین اساس، لیلا تقوی با داستان «باغ هزار دخترون»، سمیه آورند با داستان «همسفر خورشید» و نرگس عرفانی‌نیا با داستان «کوه سنگی» هر سه از استان فارس و لیلا سپهری و منصوره محمدی با داستان‌های «چای و نبات» و «کفشداری شماره ۱۷» هر دو از استان خوزستان تقدیر شده‌اند.

همچنین الهام فلاح‌یساولی از خراسان رضوی با داستان «صاحب این خانه»،‌ آزاده تحویلی با داستان «کاشی‌های فیروزه‌ای اینجا گوش دارند» از استان اصفهان و ماندانا واحدی با داستان «گمشده» از استان تهران در فهرست تقدیرشدگان قرار دارند.

این مسابقه هم‌زمان با فراخوان جشنواره، از مربیان کانون و داستان‌نویسان آزاد دعوت کرد تا آثار خود با موضوع امام رضا( ع) را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

با پایان مهلت ارسال آثار، هیات داوران متشکل از سودابه امینی، کامران شرفشاهی و مصطفی رحماندوست ۷۶ اثر را بررسی کردند. از این تعداد ۴۷ داستان متعلق به مربیان کانون بود و ۲۹ داستان از سوی مخاطبان آزاد خلق شده بود.

برندگان این مسابقه جوایز خود را در آیین پایانی بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار