تبلیغات

اشتغال زنان سرپرست خانوار بسیار مهم است

اشتغال و کارآفرینی افراد نیازمند بخصوص زنان سرپرست خانوار یکی از اساسی‌ترین فعالیت‌هایی است که همه دستگاه‌ها باید به آن بپردازند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، محسن ولیئی ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران اظهار داشت: اشتغال‌زایی و کارآفرینی مددجویان یکی از مهمترین طرح‌های اساسی است که به صورت ویژه در حال انجام است.

وی گفت: آموزش‌های تخصصی، توانمند سازی، ارائه تسهیلات، ایجاد اشتغال و … در همه زمینه‌ها به‌ویژه صنایع دستی ارائه خواهد شد تا شاهد بالارفتن پتانسیل مددجویان باشیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارتباط با اشتغال زنان سرپرست خانوار عنوان کرد: اشتغال زایی زنان سرپرست خانوار مهم است، با توجه به مشکلات اقتصادی آنان در راستای کاریابی، کارآفرینی، ایجاد زمینه و ارائه تسهیلات برای شغل، حمایت و… اقدامات خوبی انجام شده است که باید جدی به آن پرداخته شود.

وی در مورد تسهیلات قرض الحسنه اشتغال بیان داشت: برای حمایت مددجویان و خودکفایی آنان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال‌زایی بالغ بر ۵ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که در صورت افزایش توانایی و توسعه شغل این مبلغ تا ۵۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در ادامه یادآور شد: آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار بسیار مهم است و با ارائه آموزش‌های رایگان تئوری و عملی به مهارت‌های آنان افزوده شده است.

وی در مورد پرداخت حق بیمه مددجویان افزود: کارفرمایانی که افراد تحت پوشش کمیته امداد را استخدام کنند در سال اول به صورت کامل و در سال دوم نیمی از هزینه حق بیمه سهم کارفرما را کمیته امداد پرداخت می‌کند.

ولیئی خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد انگیزه استخدام مددجویان، کارفرمایان نیز می‌توانند از تسهیلاتی که به مددجویان ارائه می‌شود استفاده کنند.

وی رفع مشکلات اقتصادی مددجویان را بسیار ضروری دانست و گفت: اگر چه مددجویان تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند ولی باید برای افزایش توانایی و اشتغال‌زایی در خصوص رفع مشکلات اقتصادی آنان تلاش جدی از سوی همه دستگاه‌ها انجام شود تا شاهد شکوفایی و زندگی خوب آنها باشیم.

زنان خبر

انتهای پیام/*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار