تبلیغات

انتشار احادیث جعلی درباره ماه صفر

دعای پایان ماه صفربه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در مورد ماه صفر دو متن به عنوان حدیث در فضای مجازی دست به دست میچرخد که هیچکدام سندی ندارند:

1- اولین مورد که البته از چند روز قبل از شروع صفر دست به دست میشد به شرح زیر است:

فردا اول ماه صفر است برای حفظ از بلا صدقه فراموش نشود.


انشاءالله باخواندن این دعا دراول ماه صفر از بلا دور شويد:


سبحان الله یا فارج الهم و ياكاشف الغم فرج همي ويسرّ أمري وأرحم ضعفي وقلة حيلتي وأرزقنی من حيث لاأحتسب يارب العالمين.

پیغمبرفرمودند:هركس مردم رااز اين دعابا خبركنددر گرفتاريش گشايش پيدامي شود.

در مورد این حدیث بالا ضمن اینکه طبق جستجوهای انجام شده همچین حدیثی از رسول الله(ص) یافت نشد. همچنین دقیق این دعا با این لفظ نیز در مجامع روایی ما نیست. البته تک تک عبارات دعا، مکرراً در روایات و ادعیه ما آمده است؛ اما دقیق این دعا با همین ترتیب ظاهراً در روایات ما نیست.

احتمال دارد فردی با ترکیب عباراتی از چند دعا همچین دعایی ساخته باشد. البته خواندن و قرائت این دعا تحت عنوان یک دعا صرفاً هیچ مشکلی ندارد؛ چون در عبارات خلاف شرعی وجود ندارد. اما خواندن این دعا با نیت که خاص این دعا با این ترتیب از معصوم (ع) صادر شده باشد و با تصور اینکه رسول الله(ص) فرموده باشند کذا این احتمال دارد محل اشکال باشد.

2- پيغمبر قسم ياد کرد : اگر ميان پيروان ما طالب حاجتی باشد،خدابه واسطه خواندن حديث کساء در اولين جمعه ماه صفر؛برآورده ميكند؛اين پيام رو به کسانی که دوستشون داريد ارسال کنيد.التماس دعا

در مورد این حدیث ضمن اینکه این حدیث در منابع روایی یافت نشد حسب جستجوها؛ سوالی که پیش می آید این است که اصولاً آیا این ماجرای کساء در زمان رسول الله (ص) به حدیث کساء معروف و مشهور بوده است یا خیر؟! آیا یک متنی به عنوان حدیث کساء در بین مردم رایج بوده که حالا رسول الله (ص) بخواهند همچین مطلبی را در مورد این متن و خواندنش در اولین جمعه صفر جهت رفه حاجات بفرمایند؟!

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار