تبلیغات

کارگاه آموزشی کشت زعفران در بهارستان برگزار شد

کارگاه آموزشی کشت زعفران در راستای آموزش زنان سرپرست خانوار در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، کارگاه آموزشی کشت زعفران در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان بهارستان و اداره جهاد کشاورزی بهارستان در سالن آمفی تئاتر قلم نسیم‌شهر برگزار شد.

گفتنی است که این مراسم توسط دکتر اردلان قیلاوی‌زاده  و با حضور زنان سرپرست خانوار و علاقه‌مندان به اشتغال‌زایی و کارآفرینی در بخش بوستان شهرستان بهارستان برگزار شد، تا با آموزش به شرکت‌کنندگان در جلسه، فعالیت جدیدی در سطح شهرستان آغاز شود.

این کارگاه آموزشی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه آن، ندا عبدالصمد کارشناس مسئول ترویج و آموزش جهاد کشاورزی بهارستان برای شرکت‌کنندگان در مراسم سخنرانی کرد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی در بهارستان، گفت: هدف اصلی برگزاری این کارگاه ارتقاء سطح دانش فنی و همچنین آگاهی بهره‌بردار بخش کشاورزی در راستای ایجاد مشاغل کوچک و اشتغال‌زایی است.

عبدالصمد همچنین به لزوم برگزاری چنین کارگاه‌هایی در مناطق محروم اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری چنین کارگاه‌هایی باتوجه به شعار اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال و همچنین نیاز بانوان سرپرست خانوار به راه‌اندازی مشاغل کوچک، انجام می‌شود.

قیلاوی‌زاده دیگر سخنران این مراسم بود که زغفران را به عنوان گرانبهاترین محصول کشاورزی و دارویی جهان معرفی کرد و عنوان داشت: زعفران جایگاه ویژه‌ای و به خصوصی در بین محصولات صنعتی و صادراتی ایران دارد.

وی در پایان باتوجه به اهمیت بالای زعفران، افزود: تحقیقات  نشان  می دهند که زعفران اثر قابل توجهی در پیشگیری از سرطان کبد دارد و مهم‌ترین خاصیت زعفران که از قدیم الایام از آن استفاده می‌شد، درمان افسردگی است.

انتهای پیام/*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار