تبلیغات

کارآفرینی با ایجاد شغل‌های موازی امکان پذیر نیست

کارآفرین و مخترع جهانی گفت: کاش به جای هزینه‌های بسیار به منظور ایجاد شغل‌های موازی و تنها به منظور اعلام اینکه اشتغال‌زایی انجام دادیم و شغل چندین نفر را به خطر بیندازند، برای تقویت و استمرار صنوف تلاش می‌کردیم

 مرتضی شیدوش کارآفرین و مخترع جهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز ، در ارتباط  اصول کارآفرینی اظهار داشت: در بیشتر مواقع در جامعه تعریف اشتباه از کارآفرینی صورت می‌گیرد و برخی از مشاغل که هیچ گونه ارتباطی با کارآفرینی ندارد را به عنوان کارآفرینی عنوان می‌کنند.

شیدوش گفت: کارآفرینی، موضوعی فراتر از ایجاد یک شغل جدید است، در واقع کارآفرینی یک فرآیند فکری مرتبط با روش اندیشیدن، عمل کردن و یافتن  یک راه جدید برای حل مسئله و ایجاد ارزش‌های است.

وی در خصوص توجه به بحث کارآفرینی در مراکز آموزشی تصریح کرد: در مدارس ما از ابتدای تا دانشگاه، هیچ‌گونه کارگاه یا آموزش‌های خلاقیت و کارآفرینی صورت نمی‌گیرد و بیشتر به محفوظات تاکید می‌کنند؛ آن کسی که دارای تحصیلات دانشگاهی است الزاما یک کارآفرین نیست درحالی که بعد از فارق‌التحصلی وام‌های به آن‌ها به منظور ایجاد اشتغال پرداخته می‌شود که اساس این یک فرآیند اشتباه است.

این مخترع ایرانی با اشاره به اینکه بهتر است پارک های علم و فناوری در ارایه مجوزها بین اشتغال زایی و کارآفرینی تفاوت قائل شوند و به هر دو مورد بر اساس تعاریف استاندارد بین المللی مجوزهای مجزا صادر کند گفت: یک شخص از چین محصولی را وارد می‌کند و شروع به شبیه سازی آن می‌کند و سپس  به همان محصول به عنوان کارآفرین مجوز داده می‌شود.

شیدوش بیان کرد: برای کارآفرین شدن یک جامعه و افراد آن، نیاز به یک آموزشگاه تخصصی برای آموزش و ایجاد انگیزه در فرد می‌باشد، که  می‌توان با یکسری تمهیدات علمی برای مردم آن را به ارمغان بیاوریم، در همین خصوص در اردیبهشت ماه در یکی از ابداعات جدید بنده بحث آموزش و خلاقیت به صورت اصولی طی یک طرح جدید صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: روش‌های خطی و ایجاد اشتغال در یک صنف با مجوز از سوی مراجع مختلف تنها به منظور اینکه اعلام کنند که اشتغال‌زایی صورت گرفته، به یک صنف و پیکره اصلی شغل آسیب وارد می‌کنند.

این کارشناس کارآفرینی بیان کرد: ایجاد اشتغال‌های موازی با عنوان کارآفرینی سبب ضرر و آسیب دیدن قشری از افراد می‌شود که در آن شغل در حال فعالیت هستند.

این کارآفرین اذعان داشت:  کاش به جای هزینه‌های بسیار به منظور ایجاد شغل‌های موازی و تنها به منظور اعلام اینکه اشتغال‌زایی انجام دادیم و شغل چندین نفر را به خطر بیندازند، برای تقویت و استمرار صنوف تلاش می‌کردیم.

انتهای پیام/*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار