تبلیغات

ایجاد 300 هزار شغل در بخش مسکن بودجه 97 با 78 هزار میلیارد ریال

دولت دوازدهم در لایحه بودجه ۱۳۹۷ پیش بینی کرده با بودجه ۷۸هزار میلیارد ریال در بخش مسکن برای ۳۰۰هزار نفر شغل ایجاد کند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، ایجاد اشتغال دغدغه اصلی دولت است، در لایحه بودجه 97، دولت در تبصره 18 به موضوع اشتغال پرداخته؛ در این تبصره هدف تدارک منابع مالی برای اشتغال است. در این لایحه پیش بینی شده که یک میلیون و 300 هزار شغل ایجاد شود که از این تعداد 300 هزار شغل به حوزه مسکن اختصاص دارد و قرار است علاوه بر اشتغال زایی به بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده نیز توجه شود. 
دولت دوازدهم در لایحه بودجه سال 1397 حدود سه میلیون و 270 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در نظر گرفته که از این میزان بیش از هفتاد و هشت هزار میلیارد ریال آن برای تامین و بازسازی مسکن هزینه می شود. از این مبلغ 42 هزار و 380 میلیار ریال از محل وجوه اداره شده، یارانه سود تسهیلات، کمک بلاعوض و 36 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و منابع صندوق توسعه ملی تامین می شود. 
بحث اشتغال در حوزه مسکن لایحه بودجه 1397 به 2 بخش کمک به احیای بافت های فرسوده که پیش بینی شده 100هزار واحد مسکونی احیا شود و برای این منظور 240 هزار شغل نیز ایجاد شود. 
همچنین مقرر شده با کمک به تامین مسکن روستایی و اجتماعی؛ 50 هزار واحد مسکونی شهری و 50 هزار واحد مسکن روستایی احداث می شود که برای 60 هزار نفر شغل ایجاد می شود. 
کمک به مردم برای بازسازی 100 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، بازسازی 400 هزار واحد مسکونی تا سال 1400، ایجاد 240 هزار شغل در سال، کمک به رونق بخش مسکن و ارتقای سرانه فضای عمومی در مناطق هدف به 35 درصد از اهداف برنامه احیای بافت های فرسوده در لایحه بودجه 1397 عنوان شده است. 
دولت در لایحه بودجه 1397 برای حمایت از مسکن در بخش روستایی پیش بینی کرده تسهیلاتی با نرخ سود پنج درصد و با متوسط مبلغ 190 میلیون ریال پرداخت کند. همچنین برای مسکن در بخش اجتماعی و حمایتی نیز نرخ سود تسهیلات پنج درصدی در نظر گرفته است. 
مقرر شده در حوزه مسکن اجتماعی و حمایتی 400 میلیون ریال در بخش ساخت مسکن ملکی و خرید مسکن حمایتی، 50 میلیون تومان وام برای ساخت مسکن اجتماعی و استیجاری، مبلغ سه میلیون ریال کمک اجاره ماهیانه و 75 میلیون ریال وام قرض الحسنه ودیعه مسکن تسهیلات پرداخت شود. 
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری نوزدهم آذرماه با حضور در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 1397 کل کشور را تقدیم کرد.
سقف بودجه مورد نظر دولت برای سال آینده 11 میلیون و 949 هزار و 354 میلیارد و 674 میلیون ریال است.
گفتنی است یکی از محورهای مهم لایحه بودجه سال آینده ایجاد یک میلیون و 33 هزار شغل با سه میلیون و 270 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری است.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار