تبلیغات

اختصاص ۱۵۰میلیارد تومان از اعتبار صندوق توسعه ملی سال۹۷ برای اشتغال روستایی ری

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ری گفت: بخش مهمی از اعتبارهای صندوق توسعه ملی بودجه ۹۷ که تا پیش از این در بخش های مختلف صنعتی و کارخانه های بزرگ شهری هزینه می شد، به توسعه اشتغال در روستاها اختصاص یافته است .

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جلسه ساماندهی طرح اشتغال زایی روستاهای بخش مرکزی ری با حضور علیزاده رئیس اداره کار،تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ری، رازگردانی معاون بخشدارمرکزی ری، دهیاران و کارشناسان مربوطه در سالن جلسات بخشداری مرکزی ری تشکیل شد.

حسین علیزاده رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ری در این جلسه به تبیین این طرح پرداخت و اظهار داشت: به منظور جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و ایجاد روند مهاجرت معکوس، رونق تولید و کارآفرینی و ایجاد درآمد پایدار این طرح در حال اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح تسهیلات بسیار مناسبی از سوی دولت در نظر گرفته شده است، افزود: این تسهیلات در حوزه‌های کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در مناطق مورد نظر پرداخت می شود تا اشتغال ایجاد شود.

علیزاده با اشاره به اینکه در بودجه سال ۹۷ منابع خوبی برای بخش های ذکرشده در نظر گرفته شده است گفت: به همین منظور بخش اعظمی از اعتبارهای صندوق توسعه ملی که تا پیش از این در بخش های مختلف صنعتی و کارخانه های بزرگ شهری هزینه می شد به توسعه اشتغال در روستاها اختصاص یافته است .

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ری ادامه داد: سهم شهرستان ری از این اعتبارات ۱۵۰ میلیارد تومان است که به صورت مرحله ای در سال جاری و سال ۹۷ به بانکهای عامل اعلام می گردد.

وی افزود: متقاضیان تسهیلات در حوزه اشتغال پایدار و اشتغال فراگیر بایستی در سامانه کارا ثبت نام کنند تا کمیته های فنی بررسی و اقدام لازم را انجام دهند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی شهرستان ری تصریح کرد: پس از ثبت طرح توسط متقاضی در سایت کارا ، طرح از نظر توجیه فنی، مالی و اقتصادی در کارگروه اشتغال استان مورد بررسی قرار می‌گیرد و نتیجه تایید یا عدم تایید طرح به متقاضی اعلام می‌شود.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار