تبلیغات

هاشمی: لزومی ندارد اعضای شورا شهر با خودرو به شورا بیایند / هاشمی نیم ساعت بعد: امروز با خودرو به شورا آمدم!

رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش در حالی به اعضای شورا توصیه کرد که برای ورود به محدوده طرح ترافیک از خودرو استفاده نکنند که صبح امروز خودش با خودرو به محل کار آمده بود.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، چهل و یکمین نشست علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش صبح امروز در حالی برگزار شد که کلیات لایحه طرح جدید ترافیک ۹۷ بررسی شد و به تصویب اعضای شورا رسید.

تصویب این لایحه البته با حاشیه‌هایی همچون ترک جلسه توسط الهام فخاری به‌عنوان یکی از مخالفان و یا تنش و اختلاف نظر میان محسن هاشمی، رئیس شورا با محمد سالاری و مجید فراهانی دو عضو دیگر نیز همراه بود.

محسن هاشمی در حاشیه بررسی کلیات طرح جدید ترافیک ۹۷ اظهار داشت: ما در محدوده طرح که ۳۱ کیلومتر مربع است، ۴۰ ایستگاه مترو و ۷۱ ایستگاه بی‌آر‌تی داریم. این یعنی در هر ۳۵۰ یا ۴۰۰ متر یک ایستگاه مترو یا اتوبوس داریم.

وی هم‌چنین گفت: دلیلی ندارد همه اعضای شورای شهر با وسیله نقلیه به صحن بیایند. ما دو ایستگاه مترو نزدیک به شورای شهر داریم. حتی می‌توانیم امروز به‌صورت سمبلیک از مترو و ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنیم.

اما ماجرا از آن جایی آغاز می‌شود که رئیس شورای شهر فقط حدود نیم ساعت پس از اظهاراتش در صحن علنی شورا، در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: سیستم حمل و نقل عمومی ما در مرکز شهر ۶۰ یا ۷۰ درصد کارآیی دارد و لازم است که از این سیستم استفاده شود.

هاشمی بیان داشت: منزل ما نزدیک میدان نوبنیاد است و فاصله ایستگاه مترو نوبنیاد با منزل ما ۴۰۰ متر می‌باشد.

وی یادآور شد: صبح می‌توانستم به ایستگاه نوبنیاد بروم و از مترو استفاده کنم. در ایستگاه شهید بهشتی هم خط را عوض می‌کردم و در یکی از ایستگا‌ه‌های پانزده خرداد یا امام خمینی(ره) پیاده می‌شدم. این‌گونه ۵۰۰ یا ۷۰۰ متر پیاده می‌آمدم و در واقع هم ورزش کرده بودم و هم مشکلی پیش نمی‌آمد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش در پاسخ به این‌که با چه وسیله‌ای به شورا آمدید، گفت: متاسفانه امروز با خودرو آمدم و نباید می‌آمدم.

هاشمی در پایان به تشریح دلیل استفاده از خودرو در محدوده طرح ترافیک پرداخت و تصریح کرد: چون به من طرح ترافیک دادند از خودرو استفاده کردم. اگر به من طرح ترافیک نداده بودند، با خودرو نمی‌آمدم.

انتهای پیام/*

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار