تبلیغات

یک هنرمند تا پایان عمرکاری خود یک هنرجو باقی می‌ماند

طراح و نقاش جوان شهرقدسی در مدت چهار سال از شروع کارهای هنری خود، توانسته هنرجویان زیادی از سنین مختلف جذب کند. او مهم‌ترین عامل در موفقیت و پایبندی در کارش را علاقه فراوان می‌داند و معتقد است یک هنرمند تا پایان عمر کاری خود یک هنرجو باقی می‌ماند زیرا کار هنر بسیار گسترده و وسیع است و تمام ندارد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ فریبا آذری طراح ۱۹ ساله‌ای است که در کرج متولد شده و با طراحی‌های بسیار زیبا موفق به جذب هنرجویان بسیاری شده است و با تکنیک‌های کلاسیک و روز دنیا از جمله مداد، سیاه قلم، رنگ روغن، آب رنگ و خودکار کار می‌کند.

از چه زمانی شروع به فعالیت کرده اید؟ و هم اکنون چند هنرجو دارید؟

کار طراحی را با مداد و توسط اساتیدی برجسته از جمله بقائی و لطیفی شروع کردم و رسیدن به این جایگاه را مدیون این اساتید هستم. از سال ۱۳۹۲ وارد این حرفه شدم و در سال ۱۳۹۴ با یک هنرجو که به صورت خصوصی آموزش می دادم آغاز کردم و اکنون چهار سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم. در حال حاضر ۳۸ هنرجو دارم، هر چند من نیز همچنان یک هنرجو هستم، زیرا هنر به‌دلیل گستردگی در انواع تکنیک‌های موجود در آن، هیچ وقت تمام ندارد.

شما به طراحی علاقه‌مند بوده‌اید یا چون استعداد داشته اید وارد این حرفه شده اید؟

من هم علاقه داشتم و هم استعداد، اما علاقه باعث شد که در کارم پایبند بمانم زیرا استعداد فقط در زمان و سرعت یادگیری تاثیرگذار است و علاقه است که آدمی را پایبند به کاری که انجام می‌دهد، می‌کند.

آیا در مسابقات هم شرکت کرده اید؟ چه دستاوردهایی در این زمینه کسب کرده اید؟

من در مسابقات مدرسه‌ای دو بار شرکت کرده‌ام و مقام دوم استان را کسب کردم. البته در حال حاضر هم می‌توانم در مسابقات کشوری شرکت کنم اما حاشیه‌های آن را دوست ندارم و ترجیح می دهم آرامشی که در کشیدن طراحی می‌باشد را بر هم نزنم.

نظر مردم نسبت به این هنر چیست؟

مردم نسبت به این هنر که کار دست می‌باشد، توجه بایسته‌ای ندارند، به‌ویژه در مورد هزینه‌های آن که اگر طرحی را که می‌خواهند قیمتش برایشان بالا باشد می‌گویند چاپ طرحی که می‌خواهیم ارزان‌تر است در صورتی که کار دست بسیار ارزشمندتر است.

دیدتان نسبت به این هنر چیست؟ (کسب درآمد یا علاقه ای که به این هنر دارید)

بخش اعظم این حرفه هنری برای من علاقه است و کمتر از نیمی از آن به عنوان درآمد برایم مهم است، زیرا این هنر درآمد خاصی ندارد، در واقع یک هنرمند خودش باید بداند چگونه درآمدزایی کند و اینجاست که سخن رهبر معظم انقلاب در مبحث اقتصاد مقاومتی دیده می‌شود.

تا به حال کشیدن طرحی برایتان دردسر ساز شده است؟

خیر، خدا را شکرم در این چند سال فعالیتم با کشیدن طرحی برایم مشکلی به‌وجود نیامده است.

طراحی برایتان حکم سرگرمی دارد یا به‌عنوان شغل اصلی تان انتخاب کرده‌اید؟

به‌دلیل علاقه‌ای که به این هنر دارم بیشتر برای سرگرمی کار می‌کنم، در واقع ساعت‌ها نشستن و تمرکز روی کاری برایم آرامش بخش و لذت بخش است زیرا رشته اصلی من معماری داخلی است و آن را به‌عنوان شغل اصلی‌ام ادامه خواهم داد.

آیا به هدفی که در این هنر و طراحی دارید، رسیده اید؟

تا حدودی، بله. اما هدف‌های بسیار وسیع‌تری دارم و در تلاش این هستم تا با به‌دست آوردن تجربیات و علوم جدید در این رشته به‌صورت حرفه‌ای به آن‌ها دست یابم.

و در آخر موفقیت از دیدگاه شما چه تعریفی دارد؟

به نظر من همین که از انجام دادن کاری لذت ببری و به آن علاقه‌مند باشی و اجباری در انجامش نباشد این یعنی موفقیت و موفقیت بزرگی است.

انتهای پیام/

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار