تبلیغات

اهدای دار گلیچ‌ برای ترویج این هنر

معاون صنایع‌دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بر اساس اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاها، تعدادی دار بافت گلیچ به هنرمندان روستای چاشم اهدا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، جعفر صفاخواه گفت: طرح ضربتی اشتغال سازمان میراث فرهنگی در دو روستای هدف صنایع دستی استان سمنان شامل ابر و چاشم در حال اجراست.

او افزود: بر اساس اجرای این طرح، ظرفیت‌های صنایع‌دستی روستای چاشم در زمینه ایجاد اشتغال پایدار بررسی شده و در این راستا هنر بافت گلیچ با ارائه تعدادی دار گلیچ و مواد اولیه در حال ترویج است.

صفاخواه ادامه داد: برگزاری دوره‌های آموزشی برای ترویج صنایع‌دستی نیز از دیگر برنامه‌های اجرا شده در این روستا است و تا کنون دوره‌های آموزشی گلیم و گلیچ‌بافی در روستای چاشم برای بیش از ۲۰ نفر از بانوان، با اختصاص ۱۳۰ میلیون ریال اعتبار اجرا شده است.

اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال با هدف شناسایی استعدادها و قابلیت‌های روستاهای هدف گردشگری و فراهم کردن زمینه میزبانی شایسته مسافران و گردشگران در روستاهای هدف گردشگری و افزایش اشتغال و تولید صنایع دستی در حال اجراست.

ارائه راهکار به روستاها در زمینه راه اندازی و تجهیز اقامتگاه‌های بوم‌گردی، رونق صنایع‌دستی، بهره‌برداری از ظرفیت‌های تاریخی موجود از جمله آب انبارها و حمام‌های بدون استفاده، ایجاد فضاهای پذیرایی، تفریحی، تور گردانی و ایجاد آگاهی و انگیزه در جوامع محلی برای بهسازی و بهره برداری از آثار تاریخی برای جذب گردشگر و افزایش اشتغال پایدار و تولید، از جمله دستاوردهای اجرای این طرح است.

روستای چاشم در فاصله ۲۴ کیلومتری شمال شهر شهمیرزاد و ۴۹ کیلومتری شمال شهر سمنان در دامنه کوه نیزوا، در کنار کوهستان با چشم اندازهای طبیعی واقع شده است.

انتهای پیام

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار