تبلیغات

تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی

تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی | تاریخ ولادت پیامبر از نظر شیعیان چه روزی است

در این مقاله در مجله خبری نسیم فان اطلاعات درباره تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی و قمری قرار داده می شود و همچنین برای خواندن مطالب بیشتر در بخش مناسبت ها امروز است از مجله خبری نسیم فان مقالات بیشتری را ملاحظه می کنید.

تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی

ولادت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) یکی از مهم ترین تاریخ ها در بین مسلمانان است و عید مشترک اهل سنت و شیعیان جهان می باشد که البته تاریخ تولد حضرت محمد (ص) در بین علمای شیعه و سنی اختلاف هست.

مسلمانان جهان روز میلاد پیامبر در مسجد ها مجالس جشن باشگوهی برگزار می کنند، و به خاطر تولد حضرت محمد به شادمانی می‌پردازند، خیابان‌ها را چراغانی می کنند، و صدقات و خیرات می‌نمایند.

تاریخ تولد پیامبر از نظر علمای اهل سنت در روز ۱۲ ربیع‌الاول ماه قمری اعلام کردند ولی علمای شیعه اعتقاد دارند که میلاد پیامبر در روز هفدهم ربیع الاول قمری می باشد البته این اختلاف هفته وحدت نامگذاری شده است.

تولد حضرت محمد (ص) به شمسی در سال ۱۳۹۶ روز ۱۵ اذر ماه برابر با  ١٧ ربیع الاول سال ١۴٣٩ قمری مصادف با ۴ ماه دسامبر سال ۱۳۹۶ می باشد.تاریخ تولد حضرت محمد و امام صادق هم زمان می باشد

تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی | تاریخ ولادت پیامبر از نظر شیعیان چه روزی است تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی | تاریخ ولادت پیامبر از نظر شیعیان چه روزی استتاریخ تولد حضرت محمد به شمسی | تاریخ ولادت پیامبر از نظر شیعیان چه روزی استهفته وحدت چه روزی است

فاصله بین دوازده ربیع الأول که روز ولادت حضرت محمد (ص) در روایات أهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت پیامبر محمد صلى الله علیه و آله بنا بر روایات موجود در شیعه است ، از سوی امام خمینی ره ، به عنوان هفته وحدت ناگذاری شده است .
اختلافی که بین روایات اهل سنت و شیعیان درباره روز ولادت پیامبر اکرم (ص) وارد می باشد، بهانه ای شد که حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، فاصله بین این دو تاریخ را بعنوان هفته وحدت اعلام کنند.

مراسم های جشن تولد پیامبر

مراسم جشن سالروز میلاد با شکوه پیامبر اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم و سالروز ولادت حضرت امام جعفر صادق علیه السلام در سراسر جهان برگزار می شود.

مسلمانا خیابان‌ها را آذین می‌بندند، و صدقات و خیرات می‌نمایند و در مسجدها نیز مجالسی جشن برگزار می‌کنند، و اشعاری به نام مولودی در مدح پیامبر اسلام (ص) می‌خوانند، و سیره او را بیان می‌دارند، و با شیرینی‌جات از مردم پذیرایی می‌نمایند.

تاریخ تولد حضرت محمد به شمسی | تاریخ ولادت پیامبر از نظر شیعیان چه روزی است

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار