تبلیغات

ماجرای حادثه برای کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه+عکس

یک تیم 14 نفره کوهنوردی مشهد در اشترانکوه حال کوهنوردی بودند که به علت ریزش بهمن، زیر برف مدفون شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اسامی کوهنوردان مفقود و نجات یافته و همچنین کوهنورد فوت شده ارتفاعات اشترانکوه را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر پیمان آسترکی در جمع خبرنگاران گفت: علیرضا عامری 23 ساله، کوهنورد فوت شده این حادثه است.

جدیدترین خبر:

جسد یک نفر دیگر  از کوهنوردان که در اثر ریزش بهمن جان سپرده بود  توسط گروه پیشرو  تیم امداد و نجات کوهستان هلال احمر شهرستان ازنا در مسیر دره دایی اشترانکوه  پیدا شد و در حال انتقال به پایین دست است

عکس علیرضا عامری

ماجرای حادثه برای کوهنوردان مشهدی در اشترانکوه+عکس وی ادامه داد: ناصر اکبری، مرتضی غلامپور، اکرم حقانی، مهشید جوانمحمدی، علی قاسم‌زاده، مجید زاده تراب، خانم علی حسینی و امان‌الله جوکار کوهنوردهای مفقود شده هستند.

آسترکی افزود: محسن اشرفی، سید رضا وحیدی، امیر تقی‌زاده، محمود فرنوش‌فر، حسن موسوی و سروش قادری کوهنوردان نجات یافته هستند که در پناهگاه بوده و تاساعتی دیگر منتقل خواهند شد.

به گزارش ایسنا، یک تیم کوهنوردی از خراسان رضوی که به قصد صعود به اشترانکوه رفته بودند؛ در راه به علت بارش برف و کولاک شدید مسیر را گم کرده‌اند و حوادثی برای کوهنوردان به وجود آمده است.

درخواست سگ‌های زنده‌یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده

فرماندار ازنا گفت: تلاش‌ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد.

به گزارش ایسنا ، محمدی‌نژاد با اشاره به تشکیل جلسه ستاد بحران شهرستان ازنا برای بررسی حادثه امروز اشترانکوه گفت: وظایف دستگاها مشخص شده و هم اکنون دو فروند بالگرد از الیگودرز و شهرکرد در محل حاضر است.

وی ادامه داد: همچنین یک گروه ۲۰ نفره پشتیبان به سرپرستی امداد و نجات شهرستان ازنا جهت یافتن کوهنوردان گمشده در محل حاضر شدند.

محمدی‌نژاد بیان کرد: از استان درخواست سگ‌های زنده‌یاب برای یافتن کوهنوردان گمشده در اشترانکوه را داده‌ایم و تلاش‌ها برای یافتن مفقودین همچنان ادامه دارد.

فرماندار ازنا تاکید کرد: تلاش‌ها برای پیدا کردن هشت کوهنورد مفقود شده در اشترانکوه ادامه دارد و همه تلاشمان را در یافتن این کوهنوردان انجام خواهیم داد.

 عملیات ادامه دارد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: عملیات امدادونجات در ارتفاعات اشترانکوه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا ، صارم رضایی از انجام عملیات امدادونجات در شرایط سخت ارتفاعات اشترانکوه خبرداد و گفت: روز گذشته یک تیم 14 نفره کوهنوردی از مشهد به قصد صعود به ارتفاعات اشترانکوه وارد استان شده که در راه برگشت از مسیر قله کُله جنون به علت برف و کولاک شدید دچار حادثه شدند.

وی افزود: تیم‌های امداد و نجات در اولین ساعات وقوع حادثه در منطقه حاضر شده و عملیات جستجو را آغاز کردند.

رضایی ادامه داد: با پشتیبانی بالگرد امداد هوایی همچنان عملیات جستجوی مفقودین ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین اطلاعات واصله سه نفر پیدا شده و متاسفانه یک نفر از اعضای این گروه کوهنوردی به علت سرمازدگی جان خود را از دست داده است.

وی با بیان اینکه نباید به اخبار بی پایه و اساس توجه و به شایعات دامن زد، تصریح کرد: تلاش برای یافتن مفقودین و دیگر اعضای این گروه کوهنوردی همچنان ادامه دارد که به محض کسب اطلاعات جدید از وضعیت مفقودین این حادثه، اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار